Міжнародна конференція UK-Ukraine 2025 в Ліверпулі: Каразінський університет демонструє досвід і стійкість
03.04.2025
.CP98ADnS_Z1LtqHn.png)
.CP98ADnS_2nXHil.png)
Університет імені В. Н. Каразіна взяв участь у міжнародній конференції UK-Ukraine Networking and Research Twinning Showcase 2025, яка відбулася 27-28 березня на базі Університету Ліверпуля (Велика Британія). Метою заходу було поглиблення партнерства між українськими та британськими науковими установами, посилення дослідницької співпраці в умовах воєнного часу та розробка спільних ініціатив для сталого післявоєнного розвитку України.
Захід об’єднав вчених, дослідників, представників університетів, академічних фондів і технопарків, які презентували інноваційні дослідницькі проєкти, спільні грантові заявки, нові моделі академічного наставництва та проєкти реконструкції в посткризовий період.
Каразінський університет на конференції представила доцент кафедри комп’ютерних систем і робототехніки Ольга Чуб. У межах наукової програми конференції вона презентувала два науково-практичних постери, присвячені ключовим напрямам сучасної ІТ-освіти та цифровим рішенням для збереження культурної спадщини в умовах війни.
Однією з тем стало залучення академічної ІТ-спільноти до організації позанавчальної діяльності студентів. Йшлося про проєкти, що сприяють активній участі студентів у міжнародному академічному житті, розвитку ІТ-компетентностей, а також формуванню лідерських і комунікаційних навичок.
Інша робота стосувалася створення хмарної цифрової платформи для збереження та відновлення об’єктів культурної спадщини. Модель передбачає оцінку ризиків, планування відновлення, інтеграцію аналітичних модулів та залучення громадськості до участі у цифрових гуманітарних ініціативах. Цей проєкт може стати відповіддю на численні втрати культурних об’єктів внаслідок війни: станом на початок 2025 року ЮНЕСКО зафіксувала понад 1250 пошкоджених пам’яток в Україні.
У ході конференції Ольга Чуб також поділилася з колегами інформацією про масштабні руйнування, яких зазнали корпуси Каразінського університету, включно з історичною бібліотекою, спорткомплексом, гуртожитками. Попри важкі умови, освітній процес продовжується – зокрема, в підземних укриттях.
Одним із пріоритетів університету є підготовка до акредитації спеціальностей відповідно до європейських стандартів та створення безпечного освітнього середовища, зокрема шляхом будівництва підземного кампусу для студентів ІТ-спеціальностей.
CSAI